Zdjęcie dla pracodawcy? Nie takie trudne zadanie, jak się wydaje!

Zgłaszasz się do pracy, lecz do CV proszą Cię o dołączenie fotki? Pamiętaj, że wybrane przez Ciebie zdjęcie będzie pracować na Twoją korzyść lub… Ci zaszkodzi. Również starając się o stanowisko opiekunki dla seniora, musisz pamiętać o właściwym doborze fotografii, która nierzadko jest ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy otrzymasz daną posadę.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.
Zdjęcie dla pracodawcy? Nie takie trudne zadanie, jak się wydaje!
Foto: Materiały promocyjne

Fotograficzne Faux Pas

Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować, aby dobrze wykonać fotografię. Zacznijmy od tego, czego unikać. Przede wszystkim nie powinniśmy prezentowa potencjalnym pracodawcom zdjęć z wakacji, podczas których występujemy przeważnie w nieoficjalnych strojach lub sytuacjach, którymi nie powinniśmy dzielić się z osobami spoza kręgu rodziny i znajomych. Również warto unikać załączania fotografii ze spotkań rodzinnych – niezależnie od tego czy jest to wesele, komunia czy urodziny. Są to intymne sytuacje zarezerwowane tylko dla grona najbliższych osób. Pamiętaj, że zdjęcie jest Twoją wizytówką i musisz sprawiać wrażenie profesjonalisty. Wówczas potencjalny pracodawca dostrzeże Twoje zaangażowanie i powagę.

Jak zatem przygotować zdjęcie?

Zanim wykonasz fotografię, zadbaj o odpowiedni dobór stroju. Kolorowe, wzorzyste T-shirty, bluzy dresowe, bluzki z odważnymi dekoltami po prostu wyeliminuj. Postaw na prosty, elegancki strój. Zrezygnuj również ze zbyt odważnych fryzur i wyzywającego makijażu. Biżuteria, jeśli się na nią zdecydujesz, powinna być delikatna i subtelna. Jak mówią specjaliści z Centrum Językowego Konik zdjęcie potencjalnej kandydatki do pracy nie musi być wykonane przez profesjonalnego fotografa. Można je zrobić samodzielnie, w domu. Dodają również, że na zdjęciu nie musi być zaprezentowana cała sylwetka – wystarczą twarz i ramiona. Mimo że zdjęcie jest oficjalne (w końcu chcesz otrzymać wymarzoną pracę), to nie musisz mieć na nim ponurej miny. Uśmiech jest nawet wskazany. Rekruterzy z Centrum Językowego Konik podkreślają, że niemieccy seniorzy częściej wybierają na swoje opiekunki panie, które na fotografii były uśmiechnięte. Sprawiają wrażenie osób miłych, pogodnych i komunikatywnych, z którymi chce się współpracować.               

Wystarczy bardzo niewiele, aby uzyskać gustowny efekt, który przypadnie do gustu naszym potencjalnym pracodawcom. Pamiętajmy, że dzięki właściwie wykonanemu zdjęciu możemy uzyskać pracę, o którą aktualnie się ubiegamy, gdyż bardzo często działa zasada „jak Cię widzą, tak Cię piszą”.


Źródło: WIRTUALNEMEDIA.INFO