Zalety korzystania z worków sztauerskich podczas transportu

Worki sztauerskie to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na sprawdzonym i niezbyt kosztownym sposobie zabezpieczenia przewożonego ładunku. Są chętnie wykorzystywane przez firmy transportowe. Co sprawia, że ta metoda ma tylu zwolenników?

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.
Zalety korzystania z worków sztauerskich podczas transportu
Foto: Shutterstock

Jak działają worki sztauerskie?

Worki sztauerskie, nazywane też poduszkami powietrznymi, to wyjątkowo prosta metoda na zabezpieczenie ładunku. To po prostu worki wypełnione powietrzem, które umieszcza się w pustych przestrzeniach, dzięki czemu ładunki nie przewracają się, nie przesuwają i są odporne na wibracje podczas transportu.

Nadmuchanie worka zajmuje dosłownie chwilę – wykorzystuje się w tym celu specjalny pistolet ze sprzężonym powietrzem. Pompowanie i spuszczanie powietrza ułatwia duży zawór umieszczony na powierzchni worka. Worki wykonane są tak, by dopasować się kształtem do pustej przestrzeni, nie ma więc znaczenia, co przewozimy i jak ustawione są poszczególne pakunki.

Zalety worków sztauerskich:

- chronią towar przed uszkodzeniami, wibracjami i wstrząsami
- są łatwe w obsłudze i lekkie
- wytrzymują ciężkie warunki atmosferyczne i są odporne na wilgoć
- skracają czas załadunku towaru
- są ekologiczne
- nadają się do ochrony każdego rodzaju towaru
- są tanie

Z czego zrobione są worki sztauerskie?

Worek tworzy kilka warstw bardzo mocnego, wodoodpornego papieru o wysokim współczynniku tarcia. Wewnątrz znajduje się wytrzymała folia zapewniająca szczelność worka. Poduszki powietrzne mogą być jednorazowe albo do wielokrotnego użytku, w zależności od modelu.

Worki sztauerskie można stosować praktycznie wszędzie, od samochodów dostawczych po wielkie ładownie na statkach transportowych. Wyjątkiem są jedynie naczepy z plandeką, ponieważ w takim środku transportu nie ma stabilnych ścian, które pomagają utrzymać pakunki w jednym miejscu.

Rodzaje worków sztauerskich

Worki występują w trzech rodzajach i można je zamówić na przykład na pro-trans.pl. Worki light wytrzymują nacisk do 12 ton i są przeznaczone do lżejszych ładunków – są oznaczone zielonymi paskami. Worki medium, z czerwonymi paskami, mają wytrzymałość do 20 ton. Worki heavy, oznaczone na niebiesko, są do zabezpieczania najcięższych ładunków i wytrzymują nawet bardzo długie trasy w trudnych warunkach.


Źródło: WIRTUALNEMEDIA.INFO