Kalendarz trójdzielny, jako skuteczna reklama Twojej firmy. Co zrobić, aby spełnił swoją funkcję?

Kalendarz to nie tylko praktyczny gadżet, który pomoże Ci w budowaniu pozytywnych relacji z kontrahentami. Może stać się również skuteczną reklamą, jeśli odpowiednio go przygotujesz.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.
Kalendarz trójdzielny, jako skuteczna reklama Twojej firmy. Co zrobić, aby spełnił swoją funkcję?
Foto: Materiały promocyjne

Gabaryty kalendarza trójdzielnego oraz to, że najprawdopodobniej zawiśnie na ścianie w miejscu widocznym dla wielu osób sprawia, że może stać się świetnym materiałem promującym firmę, a w rezultacie jej ofertę. Aby tego dokonać, musi jednak przede wszystkim zostać zaprojektowany tak, by przykuwać uwagę.

Wyraźne logo firmy

To oczywiste, że Twój firmowy kalendarz musi zawierać logotyp, dzięki któremu potencjalny Klient nie będzie miał problemu wyszukać Twojej strony internetowej, aby zapoznać się z ofertą. Wymiary kalendarza trójdzielnego pozwalają na zaadaptowanie go tak, aby był widoczny nawet z drugiego końca pomieszczenia, w którym jest zawieszony.

Pamiętaj jednak, aby dopasować kolorystykę kalendarza do logotypu, tak by zachować spójną i estetyczną kompozycję. Zwróć uwagę, aby kolory nie zlewały się ze sobą. Ich dobór warto ustalić wcześniej z drukarnią, której pracownicy z pewnością doradzą Ci najlepsze rozwiązania wizualne.

Zwięzła i angażująca treść

Kalendarz to nie miejsce na przedstawianie szczegółów oferty. Możesz jednak pokusić się o zamieszczenie na nim hasła reklamowego, claimu, czy wezwania do działania typu „zadzwoń do nas” lub „nie zwlekaj, napisz już teraz”.

W powyższym przypadku koniecznie musisz jednak zamieścić również numer telefonu, adres e-mail lub strony internetowej. Pamiętaj, że kalendarz ma zakomunikować odbiorcy istnienie Twojej firmy, oraz to, czym się zajmuje. Potencjalny Klient Twoją pełną ofertę pozna poprzez kontakt lub materiały internetowe.

Atrakcyjny wygląd

Jeśli kalendarz ma przyciągnąć do Ciebie Klienta, musi przykuć jego uwagę poprzez atrakcyjną warstwę wizualną. Interesująca grafika, czy zdjęcie doskonale się do tego nadadzą. Nie zapominaj również o zachowaniu spójności kolorów. Oprócz tego na wygląd wpływa też rodzaj oraz rozmiar użytych czcionek. Spraw, aby kojarzyły się one z Twoją profesją, oraz były wyraźne tak, aby Twoje hasła, czy dane kontaktowe można było odczytać z daleka.

Dobre drukarnie posiadają w swojej ofercie różnorodne zdobienia i elementy wykończenia kalendarza trójdzielnego. Możesz uatrakcyjnić, więc jego wygląd np. poprzez wyróżniające się kolorystycznie okienko do zaznaczania daty, wypukłe elementy, uszlachetnienie folią matową, błyszczącą, czy lakierem UV wybiórczym. Często dostępne również są różne rodzaje kalendariów.  Dlatego też zawsze warto omówić przygotowywany projekt z drukarnią w celu dopasowania go do dostępnych możliwości.

Przygotuj projekt tak, by przykuwał uwagę

Jak widać istnieje wiele możliwości, które sprawią, że każda osoba po wejściu do pomieszczenia, w którym wisieć będzie Twój firmowy kalendarz, od razu spojrzy właśnie na niego. Odpowiednio wyeksponowany logotyp, chwytliwe treści, oraz estetyka i atrakcyjnie zaadaptowane elementy graficzne sprawią, że niepozorny gadżet, którym jest kalendarz stanie się skuteczną reklamą Twojej firmy spełniającą swoją funkcję przez cały rok.


Źródło: WIRTUALNEMEDIA.INFO