GONET TV - nowy wymiar telewizji

Kilka miesięcy temu na polskim rynku telewizji internetowych pojawiła się nowa propozycja: GONET TV. Czym jest, ile kosztuje i w jaki sposób różni się od konkurencji?

GONET TV - nowy wymiar telewizji
Foto: Materiały prasoweCzeska usługa weszła na polski rynek po cichu, z bardzo podstawową ofertą kanałów. Od tego czasu na platformie pojawiło się wiele nowych stacji a kolejne dodawane są prawie każdego miesiąca. Cała platforma jest dziełem dosłownie kilku ludzi, jeśli spodziewasz się zjawiskowej strony głównej i wyszukanej otoczki graficznej, możesz się zawieść. Ważniejsze jednak od tego jak wygląda, jest to, jak działa i ile kosztuje.
 
Pakiet składa się z około 100 kanałów, część z nich to kanały zagraniczne – czeskie, słowackie, węgierskie i anglojęzyczne. Z polskich kanałów do zaoferowania, poza podstawowymi jak TVN, Polsat, TVP1, TVP2, są np. Stopklatka, FilmBoxy, Filmax, Eurochannel, bogata oferta kanałów dla dzieci, kanałów muzycznych i kilka mało znanych programów dokumentalnych. Ciekawe są kanały jak NASA TV czy Water Planet. Prawdą jest, że oferta kanałów sportowych na razie nie jest zbyt obszerna, ale można wierzyć, że sytuacja szybko się zmieni. 

 W przypadku większości kanałów mamy możliwość oglądania już wyemitowanych programów nawet do 30 dni od ich daty emisji. Oprócz tego każdy kanał można przewijać i pauzować. Do dyspozycji jest też możliwość automatycznego nagrywania każdego odcinka serii i oglądanie go w późniejszym czasie. Jeśli masz ochotę obejrzeć coś innego, zachęcająca wydaje się być wideoteka z ponad 1000 filmów, seriali, dokumentów i programów.

GONET TV to jedyna platforma na polskim rynku, która do transmisji kanałów HD wykorzystuje kodek H.265, który wymaga tylko minimalnej transmisji danych. Do oglądania wystarczy połączenie internetowe o prędkości 3 Mb/s. Z platformy można korzystać na prawie każdym urządzeniu. Wspierane są wszystkie przeglądarki internetowe, urządzenia mobilne z Androidem i iOS (z Chromecastem) i większość smart tv. Dzięki swojej mobilności telewizję można zabrać ze sobą nawet na urlop – platforma działa na terenie całej Unii Europejskiej. 

 Koszt usługi to 29 złotych miesięcznie. Nowi klienci mogą skorzystać z promocji za 1 złoty. Za abonament można płacić kartą, ale też przelewem a nawet przekazem pocztowym. Oczywiście przy wyborze ostatniej opcji usługa nie będzie aktywowana od razu, ale dla niektórych to jedyna możliwość, której wiele innych podobnych usług nie oferuje. 

 Jak każda nowa propozycja na rynku, GONET TV jeszcze nie zachwyca, ani bogatą ofertą kanałów, ani dopracowaną szatą graficzną. Wszystko jednak wskazuje na to, że platforma rośnie i poprawia się dosłownie na naszych oczach. Za 1 złoty za pierwszy miesiąc warto spróbować.