Black Red White: nowa jakość obsługi klienta w branży meblarskiej

Po głośnej chamskiej obsłudze w sieci Biedronka padło na Black Red White w Gdyni na ulicy Kcyńskiej. Nic by w tym nie było złego gdyby nie mały fakt, że na 4 zakupy 3 trzeba było reklamować. Czy to przypadek? Że, to znów na mnie musiało trafić…

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.
Black Red White: nowa jakość obsługi klienta w branży meblarskiej
Foto: Pixabay.com

W sieci znajdziemy taki opis firmy: „Meble Black Red White cieszą się dużą popularnością.” Pytam się jakim cudem skoro tyle jest negatywnych opinii.

Rozwój i popularność tej firmy spowodował, że BRW bardzo podupadło z jakością produktów jak i jakością obsługi klienta.

Czego dowodzą opinie na temat tej firmy na różnych forach, oto kilka z nich:

Pani z Krakowa pisze tak: „Meble meblami ja jestem strasznie zawiedziona obsługa. Zamówiłam tam sofę, nie tania, czas oczekiwania z 1,5 miesiąca wydłużył się do 2,5 ale ponieważ pan w słuchawce zapewniał mnie że za taką obsuwę należy się rabat i że będę go mogła negocjować przy odbiorze + oczywiście darmowy transport to się zgodziłam i nie zrezygnowałam z zakupów. Po obiecany rabat miałam się udać osobiście do salonu więc umówionego dnia pojechałam na drugi koniec miasta gdzie .. odmówiono mi rabatu. Byłam zszokowana bo akurat jeszcze zdążyłam zauważyć prawie identyczna sofę ok 150 zł taniej na wystawie, więc powiedziałam że chciałabym moja sofę w cenie tej z wystawy bo widzę że są prawie takie same (co równałoby się ok 5% rabatowi który w moim mniemaniu mi się należał). Odmówiono mi rabatu i poczułam się jak żebraczka, w dodatku zmarnowałam swój czas i pieniądze żeby dostać się tam. Nie polecam i nigdy już nic tam nie kupię, nieważne jak fajne meble by mieli. I odradzam.”

Pani Borka95 pisze tak: „Jeśli chodzi o BRW to jakby to powiedzieć mam mieszane uczucia. W tamtym roku zamawiałam wersalkę, wszystko było na czas, żadnych usterek problemu z montażem, z zakupu jestem zadowolona. W tym roku zamówiłam szafę, nie dość że realizacja zamówienia opóźniła się o prawie DWA TYGODNIE to jeszcze jedne z drzwi były poobijane (być może stało się to w transporcie), zgłosiłam reklamację a w odpowiedzi uzyskałam odmowę gdyż jak uznał producent... "wada powstała wskutek niewłaściwej eksploatacji produktu przez użytkownika", postanowiłam że nie odpuszczę, napisałam odwołanie, poszłam po poradę do rzecznika praw konsumenta i po trzymiesięcznym boju dostałam nową szafę. Moim skromnym zdaniem tak nie powinno się traktować klienta, jedno jest pewne zakupów w BRW już więcej nie zrobię.”

Pan Bulbet pisze tak: „Jakość mebli tego producenta odpowiada standardowi Bodzia. Meble można obejrzeć w "salonach" tej firmy. Lecz w standardzie obsługi klienta to Bodzio jest arystokracją do black red white. Miałem do czynienia z reklamacjami w tych firmach. Do Bodzia nie mogę mieć zastrzeżeń. W black red white 2 razy kupowałem meble i 2 razy spotkałem się z bezhołowiem organizacyjnym dyletanctwem i niesłownością. Jakieś 4 lata temu reklamowałem śmierdzącą chemią szafę i dopiero po około roku udało mi się ją wymienić na inną (nie chcę zanudzać ilością pism do różnych instytucji). Miesiąc temu ponownie skorzystałem z oferty tej firmy z montażem mebli.
Podczas montażu okazało się ,iż w zestawie półki były dwa jednostronne zawiasy. Monterzy mieli zgłosić reklamację (do 3 tyg. miała być załatwiona). Po upłynięciu terminu zgłosiłem monit. Monterzy mieli przyjechać w sobotę między 9-12. Nikt się nie odezwał. Po moim monicie panowie powiedzieli, że mogą być później - bo są na montażu. Umówiliśmy się na kolejny kontakt we wtorek. Nikt nie zadzwonił. Dopiero po moim mailu do siedziby firmy następnego dnia zjawili się monterzy i w 20 minut zawiesili półkę. Przeszło miesiąc trwała reklamacja takiej drobnostki. Zaznaczam, że mieszkam we Wrocławiu 12 km od "salonu" tej firmy. Podsumowując: dyletanctwo, niesłowność, lekceważenie klientów. Omijać szerokim łukiem to badziewie. Żałuję, że wcześniej nie poczytałem opinii o tej firmie.”

Pani Belleamie pisze tak: „Meble BRW są kiepskiej jakości, ale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że dostarczane są do klienta po 6 tygodniach i do tego niekompletne. Brakuje elementów. Zamówiłam kuchnię w salonie BRW na Głębockiej w Warszawie i dopiero w trakcie montażu okazało się, że brakuje szafki i paru elementów. Złożyłam reklamację i co...i nic. Poziom niekompetencji i olewania klienta osiągnął szczyt - zbywanie klienta, nie odbieranie telefonów, brak odpowiedzi na maile. Czekam już 4 tygodnie i nadal nie mam brakującego towaru."

Moje zakupy w sieci BRW

Ale to nie koniec oczywiście różnych negatywnych historii klientów, którzy zakupili meble BRW. To początek góry lodowej … reklamacje się piętrzą na złą jakość produktów BRW, a pani na infolinii ze spokojem twierdzi, że to przypadek. Pytam się: 4 zakupy 3 reklamacje to przypadek?????

OK każdej firmie może się zdarzyć, ale chociaż może szybka obsługa reklamacyjna? – gdzie, u nich NIGDY! Klient tak jak ja musi czekać 14 dni zgodnie z przepisami (czekałem ponad 14 dni zanim zadzwoniłem) tak reklamacja uznana, ale nikt nie zadzwoni i nie poinformuje biednego klienta, bo po co? co się dzieje z jego reklamacją. Klient MUSI sam kontaktować się w swojej sprawie. No OK, ale jakby tam się jeszcze mógł dodzwonić i ktoś raczył odebrać ten telefon. Trzeba zmarnować kilka godzin na dowiedzenie się co się dzieje z reklamacja. MASAKRA jakaś…

Pierwsza reklamacja to spleśniały karton z częściami szafki też spleśniałymi i trwała półtora miesiąca dlaczego: ano zmieniał się kierownik sklepu na Kcyńskiej w Gdyni, a reszta personelu – no cóż jedna z Pań powiedziała mi w zaufaniu, że szuka lepszej pracy. Co świadczy o bałaganie i braku poszanowania dla pracownika jak i klienta.

Druga reklamacja to zegar wiszący w którym sam prostowałem cyferki bo były powyginane. Nie zgłaszałem reklamacji skoro miałoby to trwać miesiąc.

Trzecia reklamacja to cały bok szafki, który oklejał prawdopodobnie Stevie Wonder ( z pełnym szacunkiem do tego wykonawcy, chodziło mi tylko, że ktoś kto jest niewidomy) bo inaczej tego nie można nazwać. Bo jak rozumna istota mogła okleić formatkę, która podczas wycinania została poszarpana tak, że nie można tego użytkować.

Zatem dzwonię i rozmawiam i jeszcze żeby dowiedzieć się szczegółów ZAPOMNIJ Pani która odbiera ten telefon to chyba dorabia na infolinii, bo pracuje na etacie sprzątaczki (domniemam) bo nic konkretnego klient się nie dowie, ONA musi sprawdzić, ONA nie może udzielić takiej informacji, lub się sklep skontaktuje. Problem w tym, że nie ma tego kontaktu. I tak wkoło Macieju…

Zatem szczerze i z pełną świadomością odradzam zakupy w sieci BRW jak chcesz spać spokojnie wpadnij wszędzie tylko nie do sieci BRW!

Nie no i należy jeszcze dodać, że w firmie BRW klient musi poprosić o dowód zakupu. Nie obowiązuje firmy BRW prawo na terenie naszego kraju. A nawiasem mówiąc sprawa o nie wydawanie dowodów zakupu została już zgłoszona do Urzędu Skarbowego.

Opinie klientów ze strony firmy według BRW:

"Meble BRW zdobyły przychylne opinie klientów. Bez wątpienia jest to kolejny atut, który wpływa na zwiększoną popularność oferty sprzedaży. Meble Black Red White uchodzą za bardzo eleganckie, nowoczesne i dopasowane do wiodących trendów aranżacyjnych.

Pozytywne opinie klientów potwierdzają też atrakcyjne ceny zakupu. Kolekcje BRW posiadają (zdaniem klientów) pozytywny stosunek ceny do jakości wykonania. Dużą popularnością cieszą się zestawy wypoczynkowe, łóżka, białe meble do salonu."

Moja opinia

W Gdyni jak i zapewne w wielu miejscowościach nie ma dużej konkurencji w meblach, więc gdzie dziś zwykły szary człowiek ma je kupić? Jak kupowałem meble BRW jakieś naście lat temu, ostatnim razem firma ta się starała, to było widać, ale jak się mówi „woda sodowa uderzyła właścicielowi do głowy” i teraz widzimy tego skutki. Jakość produktów znacznie gorsza od IKEA, jakość obsługi klienta na poziomie 99% firm działających dzisiaj na rynku. Dzwonisz i nic nie załatwisz bo NIE! Nie można porozmawiać z kierownikiem, z właścicielem broń Panie Boże, nie ma z nikim kompetentnym możliwości załatwienia sprawy. Zakupy może są dziś łatwiejsze, szybsze, ale profesjonalizm bardzo, ale to bardzo idzie w dół. Reklama w sieci czy TV wszystko pokaże co ładne, ale rzeczywistość zweryfikuje to. Oby każda taka firma jak najszybciej znikła z rynku, tego życzę każdej firmie, która ma gdzieś klienta.

Jeśli chcecie oszczędzić sobie straconego czasu i mnóstwa nerwów SZCZERZE ODRADZAM zakupów w tej firmie!!!!


Źródło: WIRTUALNEMEDIA.INFO