Alternet i Adblast to SCAM? Obiecują pieniądze "za oglądanie reklam"?

Na stronie Adblast działa wszystko w identyczny sposób jak w FutureAdPro z wyjątkiem cen zakupu paczek. Jest jednak coś co te dwie strony łączy obie to SCAM. Naciąganie ludzi na duże ryzyko utraty swojego kapitału.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.
Alternet i Adblast to SCAM? Obiecują pieniądze "za oglądanie reklam"?
Foto: UOKiK

AlterNet i ADBlast to SCAM?

Tak to już pewne. Wycofał się z rynku polskiego. Nagonka ze strony UOKiK sprawiła, że zablokował wszystkich użytkowników i ich pieniądzę których nie można wypłacić. To jest bardzo ciekawe posunięcie firmy i strzał w nogę. Ale od początku...

ADBlast i AlterNet - Platforma społecznościowa oraz reklamowa dzieląca się z nami zyskami

Na AlterNet miałeś możliwość nawiązać kontakt ze znajomymi a Twoja aktywność miała zostać wynagrodzona. Dziel się informacjami, udostępniaj treść i zarabiaj na tym! Tak głosił jeden ze sloganów. Taki Facebook z możliwością zarabiania. Była to druga kopia podobnego portalu społecznościowego. 

Dlaczego warto było dołączyć do Alternet? 

 • Serwis dostępny w 10 językach: Angielski, Polski, Niemiecki, Francuski, Hiszpański, Rosyjski, Koreański, Wietnamski, Chiński, Japoński,

 • Drugi, zupełnie nowy portal społecznościowy z możliwością zarabiania,

 • Revshare  z 5 poziomami prowizji, 3 różne AdPacki,

 • 9 różnych matryc do 60.000 użytkowników w drużynie,

 • Bardzo przejrzysty i niezawodny interfejs,

 • Wypłaty realizowane przez: Bitcoin, Etherum, Litecoin, Dash, BitcoinCash ,ePay, Perfect Money,

 • Firma ze Stanów Zjednoczonych zarejestrowana w stanie Nevada (Licencja do 31.10.2019),

 • Możliwość zarabiania także bez inwestycji (polecanie, aktywność w sieci społecznościowej),

 • Firma płaci tylko z realnych zysków wygenerowanych przez użytkowników (sprzedaż reklamy, pośrednictwo w sprzedaży produktów itd),

 • ciekawe plany na przyszłość w tym giełda kryptowalut i własna kryptowaluta już na przełomie 2019 roku,

 • Firma jest aktywna w mediach społecznościowych.

Alternet posiadał kilka gałęzi biznesu, do których każdy użytkownik mógł dołączyć i rozpocząć zarabiać. Były nimi: 

 • AdBlast - platforma reklamowa ( kupujemy paczki reklamowe i reklamujemy biznes ) 

 • AlterNerMatrix - 6 matryc od 10 do 1000$

 • MineBlast - kopalnia kryptowalut

Inwestycja dziennikarzy okazała się fiaskiem jak przypuszaliśmy

Mniej więcej na początku działalności firmy AdBlast zainwestowaliśmy dosłownie 40$ by sprawdzić co to za łatwy zarbek klikania w reklamy. Po około 6 miesiącach wynikł problem więc postanowilismy napisać do supportu, że zostały źle nam naliczone premie za klikanie w reklamy. Ktoś od nich z firmy odpisał, że wszystko wróci do normy i zostanie wyrównane. Po kolejnych kilku miesiąch znów napisalismy bo system działał poprawnie, ale naliczenia nie zostały wyrównane. Support odpisał, że oni teraz nie mogą dojść co i jak i musi zostać jak jest. Ujawniliśmy się w tym momencie, że jesteśmy dziennikarzami i że napiszemy artykuł o tym jak oszukują ludzi. 

Odpowiedź przyszła dość szybko i niby od prawnika. O treści mniej więcej takiej: Że działamy na szkodę firmy i zostaniemy zablokowani na portalu społecznościowym oraz mamy zaprzesatać oczerniać firmę AdBlast bo zostaniemy pozwani do sądu. 

Tak też się stało, blokada na portalu społecznościowym, ale Adblast działał. Klikalismy w te reklamy do tego stopnia, że z 40$ zarobilismy 10 tys$! Nadmienie, że nikogo nie namawialiśmy do tego. To było bardzo podejrzane i niesamowite zarazem. Postanowiliśmy spróbować wypłacić pierszy 1000$ i tak czekaliśmy około miesiąca, nic nie dostalismy. W tym momęncie firma zaczęła blokować konta i likwidować wszystko na terenie polski. 

Naiwne myślenie o łatwym zarabianiu

Każdy chciałby w łatwy sposób zarabiać pieniądzę jednak takie systemy są tworzone by ich własciciel zarobił łatwo kasę, a nie ludzie wpłacający te pieniądze. Jeśli będziesz jednym z pierwszych i będziesz takim naganiaczem jakim był Damian Żukiewicz który swego czasu namawiał do FutureNet to zarobisz conajmniej 100 zł dzinnie. Ale teraz też i on sam ma problemy ściga go co rusz prokuratura. Notabene wszelkie materiały z kanału YouTube i z bloga jego zostały wykasowane. No zawsze jest jeszcze jedna możliowść, można tłumaczyć się, że nie wiedziałem. Ale ludzie widząc podróże, wydawaną kasę przez kogoś takiego, nie będą czytali noty prawnej, że to moze skończyć się stratą wpłaconej inwestycji. 

Nie dajcie się manić łatwymi pieniędzmi bo czegoś takiego nie ma!


Źródło: WIRTUALNEMEDIA.INFO